Skip to main content

سایت زومیت| بازار بزرگ ایران؛ هم‌آوایی فناوری جهانی با تجربه تاریخی ایرانی

: تاریخ خبر

ایران‌مال؛ راهی نو به امروز و آینده

 «بزرگ‌بازار»های ایرانی در روزگار ما زاده نیاز انسان و جامعه امروزند و با بهره‌گیری از الگوهای ایرانی- اسلامی برپایه زایش و جوشش از درون، همان سرزندگی و رونق را که بازارهای قدیم به شهرهای گذشته می‌بخشیدند، در روزگار نو به شهرهای توسعه‌محور بازمی‌گردانند و مسیری نو در گستره اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه می‌گشایند. آنچه در این میانه اهمیت بسیار دارد، بهره‌مندی از آموزه‌های جهانی و درهم‌آمیختگی و هم‌نشینی آن‌ها با فناوری‌های سنتی در فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی است. بازار بزرگ ایران، گامی نو در مسیر پاس‌داری از سرمایه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایرانیان، به ویژه در برابر سرمایه‌های جهانی برداشته است. رونقی که این مجموعه سازه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ساختار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور پدید می‌آورد، بستری مناسب برای نگاه‌داشت سرمایه‌های کوشش ایرانیان صنعت‌گر و تولیدکننده در گستره‌های گوناگون فراهم می‌کند.

ویژگی‌های تجاری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، تاریخی، ورزشی، تفریحی که مجموعه بزرگ‌بازار «ایران‌مال» بر بستر نوآوری‌ها و فناوری‌های نوین، با بهره‌گیری از الگوهای زیست روزمره ایرانیان در تاریخ در زمینه‌های گوناگون معماری، هنر، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد، هم‌نشین و هم‌راه کرده، در کنار همه دستاوردهای گوناگون، زمینه‌ساز آشنایی نسل نوی ایرانی با فناوری‌هایی شده است که جهان امروز می‌کوشد با بهره‌مندی از آن‌ها، یک زندگی بهتر برای بشر فراهم آورد.

جوششی از درون برپایه فناوری‌های نوین جهانی

آنچه در این میانه دل‌انگیز می‌نماید، کوششی است که سازندگان بازار بزرگ ایران برای هم‌نشینی فناوری جهانی در کنار تجربه و هنر ایرانی انجام داده‌اند. بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در همه بخش‌های بازار بزرگ ایران، از نخستین روز تاکنون، نه تنها زمینه اشغال‌زایی فراوان را در این گوشه از پایتخت فراهم آورده، که، موجب شده است بستری برای ورود پاره‌ای دستاوردهای نوین جهانی به ویژه در زمینه طراحی، ساخت‌وساز، ایمنی و چیدمان داخلی فراهم آید. همه این‌ها در کنار بهره‌گیری از دستاوردهای درخشان فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی، آمیزه‌ای شکوه‌مند از هنر ایرانیان امروز در یک گستره بزرگ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری پدیدار ساخته است. کارآفرینی و آفرینش موقعیت‌های گوناگون شغلی برای بخش‌های گوناگون بازار کار، برای افراد با سطح گوناگون آموزش و مهارت‌ها و سلیقه‌های گوناگون، بستری دیگر به شمار می‌آید که اندیشه ساخت و ایجاد بازار بزرگ ایران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین پدید آورده است.

اقتصاد نوآورانه از دل فناوری‌ها و استانداردهای جهانی

ایرانیان صنعت‌گر و تولیدکننده، در گستره بزرگ اقتصادی که بازار بزرگ ایران فراهم آورده است، در فضایی رقابتی، محصولات و فناوری‌های باکیفیت و برتر جهانی را به تماشا خواهند نشست که زمینه را برای رقابت‌های خلاقانه پدید می‌آورد. این هم‌نشینی، دستاوردی نیک در پی می‌آورد، تا آنجا که در آن فضای رقابتی، تولیدکنندگان و صنعت‌گران خلاق با بهره‌گیری از فناوری‌ها و استانداردهای روزآمد جهانی و زدودن کاستی‌های فنی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، به سوی تولیدی بهتر و جهانی روی خواهند آورد. امید تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی به تولید کالاهایی باکیفیت جهانی، نیز رونق اقتصاد ملی، دستاوردی بزرگ در این هنگامه امیدبخش خواهد بود. این بزرگ‌بازار با تجمیع ارایه خدمات و امکانات اقتصادی برپایه فناوری‌های نو و هم‌ساز و همراه با جامعه نوین انسانی، بسیاری از دغدغه‌های تولیدی، صنعتی و اقتصادی زیست روزمره مردمان شهر را از دنیای ذهن و جان آنان می‌زداید و نوری بر دل‌های تولیدکنندگان و صنعت‌گران خلاق می‌تاباند. بازار بزرگ ایران با تجمیع سرمایه‌های اقتصادی، گونه‌ای هم‌بستگی و کوشش جمعی برپایه فناوری‌های روز جهانی پدید می‌آورد. «امید» و «رونق» این هم‌بستگی و هم‌افزایی اقتصادی، دستاوردی شگفت‌انگیز در جامعه و در گستره اقتصاد و تولید با ویژگی «ایرانی» می‌آفریند و مسیری نو به سوی پویایی اقتصادی به ویژه اقتصاد درون‌زا و تولیدی می‌گشاید.

تجربه و کوشش ایرانی بر بستر فناوری‌های نوین جهانی

بازار بزرگ ایران، در واپسین نقطه غربی تهران، سودایی بزرگ در سر دارد ... این پروژه بزرگ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، بستری شگفت‌انگیز برای همراهی و هم‌آوایی فناوری‌های نوین جهانی و ایرانی فراهم آورده است؛ این بزرگ‌بازار ایرانی، سرمایه‌ای تاریخی را که ایرانیان در پسِ هزاره‌ها و روزگاران پیاپی اندوخته‌اند، با نگاهی نو بر بستری از روش‌های نوین جهانی نشانده است ... جایی در پایان مسیر غربی بزرگ‌ترین بزرگ‌راه پایتخت، بزرگ‌راه شهید همت به سوی غرب، مسیری نو به توانمندی‌های انسان کوشا و خلاق ایرانی گشوده شده است.