Skip to main content

ایران مال میزبان نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری

: تاریخ خبر

نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری 4 تا 7 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بزرگ بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار می شود. این نمایشگاه به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران برگزار و برپایی آن فرصتی بی بدیل برای فعالان و دست اندرکاران این عرصه خواهد بود.

روابط عمومی بازار بزرگ ایران از برپایی نخستین نمایشگاه اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری در بازار بزرگ ایران خبر داد.

این نمایشگاه بین المللی که از 4 تا 7 شهریورماه در قطب جدید گردشگری ایران (ایران مال) برگزار می شود، شناساندن هر چه بیشتر ظرفیت ها و امکانات موجود در صنعت جهانگردی، هتلداری و صنایع وابسته و آشنایی بیشتر گردشگران و مسافران داخلی و خارجی با جاذبه های گردشگری خصوصا در استان های بکر و ناشناخته را در اولویت‌های اهداف برگزاری خود قرار داده است.

ایجاد زمینه های تعامل میان ارگان‌های دولتی و بخش‌های خصوصی در شاخه گردشگری، شناسایی مشکلات، موانع و نقاط قوت و ضعف موجود در این حوزه و ارتقای جایگاه این صنعت در میام مسئولان دولتی و مردم از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

هتل ها، مراکز اقامتی و سیاحتی، موسسات مالی و بانکی و بیمه‌ها، مراکز آموزش هتلداری، نشریات تخصصی و صنایع بالادستی و پایین دستی مرتبط با این بخش از ارگان‌ها و نهادهای دخیل در این نمایشگاهند که می‌توانند به ارائه توانمدیهای خود بپردازند.

شایان ذکر است که با وجود جاذبه‌های تاریخی و طبیعی گردشگری در ایران و قدمت چندین هزار ساله، سهم گردشگری ایران بسیار ناچیز و سالانه مبالغ هنگفتی ارز به علت نبود امکانات مناسب و عدم شناخت کافی ظرفیت‌های داخلی از کشور خارج می شود و این موضوع بر اهمیت برگزاری این نمایشگاه می افزاید.