Skip to main content

بازدید رؤسای اتاق‌های تعاون کشورهای آسیا، اروپا و اقیانوسیه از بازار بزرگ ایران

: تاریخ خبر

رؤسای اتاق‌های تعاون کشورهای آسیا، اروپا و اقیانوسیه در بازدید از بازار بزرگ ایران با ظرفیت‌های عمرانی و فرصت ­های سرمایه­ گذاری بخش خصوصی و تعاونی در ایران ­مال آشنا شدند.

دکتر جمشید اثنی عشری مدیر کل روابط عمومی بازار بزرگ ایران با اشاره به دستاوردهای میزبانی ایران در اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه گفت: روسای اتاق‌‌های تعاون این کشورها در بازدید از ایران‌مال ضمن آگاهی از ظرفیت­‌های مختلف مجموعه، از مشارکت در بهره‌برداری از پروژه استقبال کردند.

مدیر کل روابط عمومی بازار بزرگ ایران گفت: بازدید امروز فرصتی برای پیوند بخش خصوصی و تعاونی بود و بازدیدکنندگان در این مراسم از فرایند ساخت و مشاهده بخش‌های مختلف این پروژه متحیر شدند.

اثنی عشری در ادامه اشاره داشت: این مجموعه به عنوان پروژه­‌ای متکی بر ظرفیت‌های فنی و مهندسی ایران یکی از ۵ مال بزرگ دنیا و مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است؛ به طوری که غالب بخش­‌های اصلی آن در شرایط تحریم اقتصادی ساخته و راه ­اندازی شده است.

خانم دکتر «چیوگیم سیقا» مدیرکل اتحادیه تعاون آسیا-اقیانوسیه نیز از اجرای پروژه‌های بزرگی چون ایران مال در ایران ابراز شگفتی کرد و گفت: این پروژه عظیم می‌تواند مکان مناسبی برای گردهمایی شرکت‌های ایرانی و بین المللی و نقطه‌ای برای تبادل تجربیات فراملی باشد که قابل بررسی و تأمل است.

نماینده کشور لهستان در اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه نیز در حاشیه این بازدید خاطرنشان کرد: به دلیل نوع حرفه‌ام از بازارها و مال‌­های مختلف در کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، چین و بازدید داشتم و به جرأت می‌توانم بگویم که این پروژه یکی از زیباترین آنهاست که به نظر بنده می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در ایران باشد.

این بازدید پس از برگزاری سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه در تهران و با حضور ۱۷۰ میهمان از 30 کشور خارجی مانند چین، روسیه، هند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، آرژانتین، بلژیک، کنیا، نیجریه، اردن، فلسطین، مالزی، ترکیه، ایتالیا، کانادا، فرانسه و لهستان برگزار شد و نمایندگان سازمان FAQ، سازمان بین المللی کارILO ، برنامه پیشرفت و توسعه سازمان ملل متحد UNDP و سازمان FAO نیز درآن شرکت داشتند.