Skip to main content

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بازار بزرگ ایران مرکزی برای فروش کالاها و صنایع دستی ایرانی است

: تاریخ خبر

به گزارش روابط عمومی بازار بزرگ ایران، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بازدید از مجموعه بازار بزرگ ایران در جمع مدیران این مجموعه ضمن گرامیداشت سالروز ۱۹ دی اظهار داشت: بازار بزرگ ایران یک مجموعه چند منظوره است و بر خلاف تبلیغات برخی بازار بزرگ ایران، مجموعه‌ای صرفاً برای فروش محصولات خارجی نیست؛ بلکه مرکزی برای فروش کالاهای ایرانی و صنایع دستی ایرانی است. در ضمن مجموعه بازار بزرگ ایران را باید یکی از نقاط قوت گردشگری ایران دانست که پس از راه‌اندازی گردشگران داخلی و خارجی را جذب می‌کند. این مجموعه در واقع یک ایران کوچک است و تمدن ایرانی و اسلامی و تمدن دوران کنونی در اینجا به خوبی دیده می‌شود.

وی افزود: بازار بزرگ ایران جایی برای آرامش مردم است. جایی که می‌تواند موجب تفریح سالم و مشروع مردم باشد. از فیروزکوه تا دشت قزوین ۱۸ میلیون نفر ساکن هستند و می‌توانند از این مجموعه بهره‌مند شوند. همچنین به عنوان وزیر کار باید از اشتغال ایجاد شده دراین مجموعه تشکر کنم.

شریعتمداری عنوان کرد: در شرایطی که برخی به دنبال خروج سرمایه‌ها از کشورایجاد یا خرید ملک و ساختمان در کشورهای همسایه یا کشورهای اروپایی هستند، در مجموعه بازار بزرگ ایران در پایتخت کشور، شاهد احداث چنین سازه عمرانی و تمدنی هستیم. ضروری است از این قبیل اقدامات درست و ارزشمند حمایت شود. باید از کارآفرینی پشتیبانی کرد و آن چیزی که نیاز به برخورد دارد، چپاول و خروج سرمایه‌ها از کشور است. بازار بزرگ ایران برای همه ملت ایران و سازه و سرمایه‌ای بر روی زمین است. چیزی نیست که کسی آن را در چمدان بگذارد و از کشور خارج کند. باید توسعه این قبیل فعالیت‌ها را تشویق کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تجربه موفق بازار بزرگ ایران در اشتغالزایی، افزود: از بدو آغاز وزارتم در وزارت کار به دنبال آن بودم که بخشی از بار حل مشکلات را بر دوش شرکای اجتماعی بگذارم و برای کمک به محرومان از مشارکت آنان بیشتر استفاده کنیم. اگر قرار است مشکلات زنان سرپرست خانوار و افراد کم درآمد حل شود و فقر و محرومیت کاهش یابد لازم است در کنار استفاده از منابع دولتی از کارآفرینان برتر حمایت کرد و آنان را به مشارکت بیشتر طلبید. باید ۵۰۰ کارآفرین برتر کشور را شناسایی و از آنان تقدیر کرد و از آنان خواست که در مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: بازار بزرگ ایران می‌تواند مرکزی برای فروش صنایع دستی ایران باشد. صنایع دستی عمدتاً در نقاط محروم کشور تولید می‌شوند و بازار بزرگ ایران می‌تواند مرکز مهمی برای فروش این محصوات باشد و از این طریق به اشتغال‌زایی در مناطق محروم کمک کند. همچنین در سراسر ایران غذاهای بسیار متنوعی تهیه می‌شود و بازار بزرگ ایران در کنار سایر مأموریت‌های تجاری، فرهنگی، گردشگری و تفریحی خود می‌تواند به محلی برای عرضه غذاهای تمام مناطق ایران به گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود و مردم احساس کنند با حضور در بازار بزرگ ایران به جای جای ایران سفر کرده‌اند. این مجموعه می‌تواند یکی از کانون‌های صادراتی کشور باشد.