Skip to main content

شبکه خبری ایرانیان| جشنواره رویش، عرصه شناسایی استعدادها و بروز خلاقیت‌ها

: تاریخ خبر

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، نشست خبری شورای سیاست گذاری دومین جشنواره درون دانشگاهی «رویش» عصر سه شنبه (۳۰ بهمن) با حضور دکتر فرهمند راد دبیر اجرایی و دكتر دارابی دبیر علمی جشنواره با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

در ابتدا دكتر دارابی هدف از این جشنواره را نمایش دستاوردهای كانون‌های فرهنگی هنری فعالان عرصه فرهنگ برای علاقمندان دانست و ضمن تقدیر از استقبال خوب و رقابت پرشکوه دانشجویان گفت: امسال حدود ۳۷۰ اثر از کانون‌های فرهنگی کل کشور به این جشنواره ارسال شده که مورد داوری قرار گرفته و امید است با حمایت‌های دانشگاه، این طرح‌ها توسعه یافته و عملیاتی شود.

وی همچنین جشنواره را بهانه ای برای شناسایی استعدادها و بروز خلاقیت‌های دانشجویان دانست و خواستار جلب حمایت از ارگان‌های دانشگاهی و خارج دانشگاهی در زمینه ارتقای سطح فرهنگی و اثربخشی آن شد.

دكتر دارابی در ادامه افزود: کانون‌های فرهنگی دارای دو رسالت اصلی هستند، ابتدا افزایش مهارت‌های فرهنگی دانشجویان و دیگری، کانون فرهنگی بستر مناسبی برای دانش آموختگان خواهد بود و دانشجویان می توانند در کانون‌های فرهنگی و اجمن‌های علمی فعالیت داشته باشند.

در ادامه دکتر فرهمند راد، دبير اجرايي جشنواره ضمن تشکر از تلاش بی وقفه همکارانش در راستای اجرایی شدن این جشنواره اذعان داشتند هدف از برگزاری جشنواره انتخاب برترین‌ها و ارائه عصاره دستاوردهای دانشجویان و حمایت از آنان است که امید است به شکلی مناسب و در شأن دانشجویان صورت پذیرد.

وي افزود: محل برگزاری جشنواره در بازار بزرگ ایران است که شرایط غرفه‌ها و امکانات ويژه و منحصربفرد مناسبی را داراست.

ايشان همجواری دانشگاه، صنعت و بازار كار را يكی از مهمترين ماموريت‌های دانشگاه جامع علمی كاربردی برشمرد و در اين راستا انتخاب مكان برگزاری اين جشنواره را فرصتی مغتنم دانست برای آشنایی دانشجويان با مجموعه ای چندمنطوره كه بصورت عينی و ملموس رشته‌هایی چون معماری، گرافيك، عمران، مديريت كسب و كار و واحدهای صنفی و ... را در يك فضا مشاهده نمايند.

وی تاكيد كرد: مراسم اختتاميه اين جشنواره در آخرين روز برپایی نمايشگاه روز سه شنبه ١٤ اسفندماه در محل سالن همايش‌های بازار بزرگ ايران ساعت ١٤ الی ١٧ با حضور اهالی علم، فرهنگ و هنر، صنعت و همچنين سایر مقامات برگزار خواهد شد.

در پایان دکتر شهمیری ضمن رضایت از استقبال دانشجویان، از اختصاص دادن بودجه‌های مناسب برای انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی خبر داد.

در انتهای نشست خبری شورای سیاست گذاری دومین جشنواره درون دانشگاهی «رویش» از پوستر جشنواره با حضور دکتر فرهمند راد و دكتر دارابی رونمایی شد.